Спілка власників житла Києва
За ОСББ та ЖБК майбутнє!

Закон ОСББ

Типовий статут

Реєстрація

Взятя на баланс

Прибудинкова територія

Інтернет-інформація
Прибудинкова територія

Більшість ОСББ створюються з метою захисту своєї прибудинкової території від зазіхань влади та забудовників “побудувати їм щось корисне”. Місто нашпиговане цим “корисним” і нова забудова в основному лише збільшує техногенне навантаження на мікрорайон забудови. Даючи, в основному, вигоди забудовникам, які побудували і пішли.

Бажання бути хазяїном своєї прибудинкової території і самому керувати встановленням та облаштуванням кіосків, гаражів, стоянок, місць відпочинку, посадкою дерев – нормальне бажання нормальних людей.

Тим більше, якщо брати економічну складову то взяття у власність прибудинкової території збільшує комерційну вартість вашої квартири на 5 – 10 % в залежності від району, дає змогу платити податки і нести витрати тільки за “свою” територію. Ставки податків та витрати від взяття у власність прибудинкової території не змінюються. 

Право на взяття у власність та  користування земельною ділянкою прибудинкової території закріплене відповідно ст. 42 Земельного кодексу України. Але треба ще його реалізувати. І скажемо відкрито – влада створює все більше і більше перепон.

     Весною 2008 року ми, за підтримки депутата Верховної Ради Миколи Катеринчука, в Центральному будинку офіцерів проводили семінар із земельних питань. Також за підтримки Миколи Катеринчука та депутата Київради В’ячеслава Непопа випустили посібник для управителів житла з проблем прибудинкової території “Прибудинкова територія. Власність. Благоустрій. Захист.”

     За участю наших активістів багато “проблемних” забудов зупинено. Досвід є.

Більш детальну інформацію щодо вирішення проблем прибудинкової території можна отримати на тематичному сайті sdedov. іntway-world. com – захист та благоустрій прибудинкових територій і земель рекреаційного призначення. 
Головна сторінка
Господарська Асоціація ОСББ, ЖБК Києва
Екс пертна рада
Виборча програма
"Новий" закон ОСББ
"Чорний" закон
Діяль ність
Ство рення ОСББ
Корисні орга нізації
Вивіз сміття
Тари фи
Моно полісти КЖКХ
Реформа ЖКГ
Земля